יום שלישי, 26 בספטמבר 2017

כיצד לבחור מרצה מרתק לכנס העשרה לעובדים?

יש דברים שדורשים בול פגיעה בניסיון הראשון. כך, כאשר עושים כנס העשרה לעובדים שלכם – יש לכם רק הזדמנות אחת לעשות רושם ראשוני טוב, כזה שמציג אתכם בתור מנהיגים של המוסד שלכם ומראה שיש לכל אחד מהעובדים מקום לצמוח ולהתפתח בו. ומעבר לכל זה, הכנס אמור להיות גם בעל ערך בידורי, של פנאי ואתנחתא מסביבת העבודה הרגילה והקשה לפעמים.
כיצד ניתן להביא לידי ביטוי את כל הגורמים האלה במסגרת הרצאה אחת ויחידה שתוכלו להעביר במהלך הכנס? הרי אי אפשר לדרוש מהעובדים להשתתף ביותר מהרצאה אחת בשעות הערב, אחרי שהם עבדו כל היום. לכל השאלות האלה יש תשובה אחת: באמצעות בחירת המרצה הטוב ביותר למטרה שלכם.

מהי התרומה של מרצה מתאים לכנס שלכם?

הכנס עצמו חייב להיות מעוצב בקפידה, להתקיים במקום מרשים ואיכותי ולהיות מאופיין בקפידה על מנת להשיג מטרות ספציפית. אך הרצאה מרתקת ומעוררת השראה תאפשר ליצור את מצב הרוח המתאים ביותר ולשמור עליו לא רק לכל אורך הערב, אלא גם ימים ואפילו שבועות ארוכים לאחר סיום הכנס עצמו. לשם כך, יש לשלב את הידע של המרצה עם כריזמה אישית והתאמה של ההרצאה למקום, למאורע ולמשתתפים. המרצים האיכותיים תמיד דואגים לעשות את השינויים האלה, זאת מתוך הבנה ששום הרצאה אינה זהה לאף אחת אחרת ועל מנת להשיג את המטרות של מארגני ההרצאה, נדרשת גמישות מסוימת.

המאפיינים החשובים ביותר של המרצה המתאים למשימה

לאחר שהחשיבות של הרצאה מרתקת ומעוררת השראה לכנס הובהרה, להלן הצ'ק-ליסט שצריך להיות לכם על מנת למצוא את המרצה המתאים והטוב ביותר למטרות שלכם. הגורמים הבאים הינם מאד חשובים, אך אינם היחידים:
1.      תחום הפעילות – למרות שמרצים ברמה גבוהה מתאימים את עצמם לכל סביבה, עדיף שמלכתחילה יהיו מספיק נקודות מפגש.
2.      ניסיון – האדם המקצועי ביותר בתחומו לא יוכל להעביר את ההרצאה בצורה תקינה ללא ניסיון מסוים בתחום, לכן חשוב שיהיה מרצה מנוסה.
3.      נכונות להכיר את הארגון שלכם – על מנת לספק את ההרצאה הטובה והנכונה ביותר, דרוש מפגש בין גורמי המפתח למרצה ליצירת תמהיל מושלם.

כך תשריינו את המומחה שלכם בצורה מתאימה


הרצאה איכותית עשויה לעבור כחוט השני לכל אורך הכנס וליצור את המכלול המלא מבחינה רעיונית ומבחינה ארגונית, לאגד את כל ההתנהלות סביב המרצה והרעיונות שהוא מעביר. כדאי מאוד למקם את ההרצה בשעה טובה באמצע, אך קרוב להתחלת הכנס, כך שכולם יהיו נוכחים (המאחרים כבר יגיעו והמקדימים לעזוב עדיין לא יחזרו), אך לא עייפים מדי ולא שבעים מדי. התחשבות בכל המאפיינים הקטנים האלה תאפשר לכם ליצור את ההרצאה הטובה ביותר לכנס בלתי נשכח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה